+420 605 705 218 www.hristefojt.net

----

Pergoly Dřevostavby Nábytek Krovy a jiné Hliněné omítky

Charakteristika

Hliněné omítky jsou v dnešní době velmi oblíbené, jsou však známy už z pravěku. Proto je používání hlíny ve stavebnictví pro člověka velmi přirozené a následný efekt je překvapující a příjemný. Hliněné omítky mají mnoho zajímavých vlastnost. Jednou z nejpříjemnějších je to že dokáží regulovat vlhkost a teplotu v místnosti. Jako další je třeba vyzdvihnout jejich minimální ekologickou zátěž a velmi snadnou likvidaci. Další výhodou je stálobarevnost. Pokud se provede omítání jen s přirozeným pigmentem hlíny, barva vydrží 10 roků a potom se může použít jakákoli na trhu dostupná barva na přetření nebo jen s vodou a filcem obnovit původní barevnost. Tím se objevuje další skvělá vlastnost, snadná opravitelnost těchto omítek.


Omítání, které provádíme, je dánskou technologií a používá se jak na venkovní tak i na vnitřní omítky. Tato technologie je vyzkoušená a osvědčená po celém světě. Já tuto technologii studoval a praktikoval ve Francii u Jaroslava Odložila a Elen Trioux Odložilové kteří se řadí mezi nejlepší ve Francii i ve světě. Dále potom v Čechách u Maxe Vittrup Jensena v Podolí u Bouzova, sdružení Permalot.

Fotogalerie

Ukázky hliněných omítek

Hliněné omítání + marocký štuk (červený) Vzorkovník kombinace přirozených pigmentů hlíny Vzorkovík S přidáním pigmentu (modrá, žlutá)
Vzorkovník Plastický efekt po stěrce Jemná omítka se slámou Spárování a výklenek
Hliněné omítky Hliněné omítky Hliněné omítky Hliněné omítky

Kombinace se dřevem

Oblé rožky Kombinace se dřevem Kombinace se dřevem Kombinace se dřevem

Aplikace, technologie

Příprava Příprava Aplikace Aplikace stěrkováním - vápenná s modrým pigmentem
Dohlazování Hrubá omítka s vynecháním detailu pro větší efekt Hrubá omítka – až do síly 10cm, s přídavkem dílu slámy bez omezení

----

Poslední aktualizace 17.1.2010